תחילת דף אינטרנט, לחץ אנטר כדי לעבור לאזור תוכן מרכזי
תפריט ראשי של האתר

CBT אינטגרטיבי

CBT

ita

                     

 

  CBT אינטגרטיבי 

 תוכנית הכשרה בפסיכותרפיה קוגניטיבית  התנהגותית

התוכנית מוכרת ומאושרת על ידי איט"ה ועומדת בדרישות של ה EABCT- האגודה האירופאית לטיפול קוגניטיבי התנהגותי.
התוכנית בליווי אקדמי של היחידה ללימודי המשך בפקולטה למדעי הרווחה והבריאות באוניברסיטת חיפה.
מרכז התכנית: ד"ר איתי אדרס
 
רקע
התכנית נולדה מתוך רצון לחבר ולהנגיש את העולם הקוגנטיבי-התנהגותי למטפלים מוסמכים אשר עוסקים בפסיכותרפיה ושמה דגש על חשחבה אינטגרטיבית בין גישות טיפול שונות.
מטרת התוכנית
תוכנית ההכשרה נולדה מתוך הרצון לחבר ולהנגיש את העולם הקוגניטיבי-התנהגותי למטפלים אשר עוסקים בפסיכותרפיה. מטרת התוכנית לחשוף את הלומדים באופן הדרגתי למורכבות ולעושר הקיים בתוך השדה הקוגניטיבי-התנהגותי ולאפשרויות העבודה בגישה זו עם קהל מטופלים רב גוני. המיקוד בתוכנית הוא בלימוד מעמיק ומעשי של עקרונות הגישה, בשיטות התערבות מעודכנות ורלוונטיות וביישומן בתרגול בכיתה ועם מטופלים. נתמקד בנוכחות אקטיבית, מעשית ומעודדת שינוי של המטפל בחדר הטיפולים.
הייחוד של התוכנית
התוכנית מוכרת באיט"ה במתכונת חד-שנתית (תוכנית בסיסית) ודו-שנתית. הלימוד בשנה הראשונה מתבצע בקבוצה קטנה. דגש רב ינתן על תרגול ויישום הגישה באופן אינטגרטיבי, גמיש המותאם למטופל הספציפי, לקשר הטיפולי ולשלב הטיפולי.
הלימוד, שנערך בקבוצה קטנה מאפשר תרגול רב, ממוקד חוויה והתאמה לקצב הקבוצה ברכישת הכלי הטיפולי. המפגשים מורכבים מלימוד של רקע תאורטי, תרגול מעשי בין חברי הקבוצה ובסמסטר ב' משולבת גם הדרכה לימודית במתכונת קבוצתית.
התלמידים יקבלו את כל חומר הקריאה המומלץ, מאמרים ופרקי קריאה נוספים, שאלונים וחומר עזר למטופל.
מבנה התוכנית ופרטים חשובים
התוכנית היא דו-שנתית אך עם אופציה לסיים לאחר שנה אחת ולקבל תעודת סיום לימודים בתוכנית הבסיסית בפסיכותרפיה קוגניטיבית-התנהגותית (מתכונת חד-שנתית) המוכרת ע"י איט"ה ובליווי אקדמי של היחידה ללימודי המשך בפקולטה למדעי הרווחה והבריאות באוניברסיטת חיפה.

מבנה התוכנית
הלימודים בהיקף של 5 שעות אקדמיות בשבוע, דרישות התוכנית כוללות נוכחות מלאה, משימות בית וקבלת הדרכה. התלמידים אשר יחליטו לסיים את לימודיהם לאחר שנה אחת יצטרכו לצבור 20 שעות הדרכה (פרטני ו/או קבוצתי). אלה שיבחרו להמשיך לשנה השניה יצטרכו לצבור 50 שעות הדרכה וכן להגיש בסוף הלימודים הצגת מקרה של אחד הטיפולים. כל אלה על מנת לעמוד בדרישות של איט"ה.
עפ"י דרישות איט"ה התוכנית הדו-שנתית כוללת 450 שעות הכוללות:
  • 250 שעות לימוד פרונטלי
  • 200 שעות לימוד מיומנויות המתחלקות באופן הבא: התנסות בכלים טיפוליים ולימוד מיומנויות (85 שעות), משימות בית (65 שעות) והדרכה אישית או קבוצתית (50 שעות) שאותן יש לרכוש בנפרד. 
כל בוקר בין 8:30-9:00 יערך תרגול מיינדפולנס- MINDFULNESS
מיקום וזמנים
התוכנית מתקיימת בחיפה. מקום הלימוד הוא בית הכט (ליד האודיטוריום), שדרות הנשיא 142, מרכז הכרמל, חיפה.
הלימודים מתקיימים אחת לשבוע בימי רביעי בבוקר או בימי חמישי בבוקר, בין השעות 8:30-13:30, החל מתאריך 18.10.2017
הדרכה
לתלמידים יוצעו מדריכים מאזור מגוריהם המוכרים ע"י איט"ה. תאום הזמנים, הנושאים הכספיים וארגון קבוצת ההדרכה יעשו ע"י התלמידים עצמם.
תעודת גמר
תעודת סיום הלימודים מטעם היחידה ללימודי המשך בפקולטה למדעי הרווחה והבריאות
באוניברסיטת חיפה ואיט"ה, תינתן לתלמיד אשר סיים את כל חובותיו הכוללות: נוכחות מלאה (עד 20% העדרות), הגשת שיעורי בית, הגשת עבודת סיום ו 50 שעות הדרכה. 
התכנית מוכרת לגמול השתלמות
 
מומחיות וחברות באיט"ה
כדי להתקבל לאיט"ה כמטפל מומחה ב-CBT יש לעמוד בקריטריונים שאיט"ה מגדירה, ביניהם השלמה של 50 שעות הדרכה נוספות לכדי 100 שעות הדרכה, שנעשו אצל מינימום שני מדריכים מוכרים באיט"ה. למעוניינים להתקבל כחברים באיט"ה נדרש לעיין בתקנון המתפרסם באתר www.itacbt.co.il
שכר לימוד
11,000 ₪ לשנה"ל תשע"ח התשלום הינו
 
תוכנית הלימודים /שנה א/
טיפול קוגניטיבי- מהתאוריה למעשי
 [מרצה: ד"ר רות מלקינסון/ זהבה לונטל/ שני כהן/ ד"ר איתי אדרס/שי שורר]
הקורס עוסק באופן מעמיק בטיפול הקוגניטיבי לפי גישתם של אהרון בק ואלברט אליס. הקורס יכלול מבוא ורקע על התפתחות הגישה, עמדת המטפל והקשר הטיפולי ומושגים בסיסיים אשר מרכיבים את הגישה כגון: מחשבות אוטומטיות, טעויות חשיבה, המשגה קוגניטיבית ודיאלוגיםסוקרטים.כמו כן, נעסוק בעבודה על סכמות הליבה על פי גישתו של אליס. הקורס כולל הן לימוד תאורטי והן תרגולים בכיתה.
 
טיפול התנהגותי
[מרצה: עפרה מירון לכטר]
מטרת הקורס ללמד את התאוריה ההתנהגותית תוך שימת דגש לרלוונטיות הגישה בהקשר הטיפולי. המושגים אשר ילמדו הם: התניה קלאסית, אופרנטית, מודלינג ויישומם בטיפול. חיזוק חיובי, בניית מדרגים, הקהייה שיטתית, חשיפות בדמיון והדרכת משפחה.  
 
מבנה המפגש הטיפולי, פורמולציה והסבר פסיכו-חינוכי
[מרצה: ד"ר איתי אדרס]
מטרת הקורס להדגיש את הייחודיות של האינטייק הקוגניטיבי-התנהגותי ולחשוף את התלמידים לשאלונים מרכזיים בתחום. הקורס מתמקד בהסבר הפסיכו-חינוכי, קביעת מטרות טיפוליות ומתן שעורי הבית. מטרת הקורס ליישר קו ולדון בנושאים אלו, אשר באים לידי ביטוי גם בקורסים אחרים בתוכנית.
 
מיינדפולנס וטכניקות ויסות פיזיולוגיות ושילובם בטיפול
 [מרצה: לירון אליאסוב/ ד"ר איתי אדרס/ אורי הרמן]
הקורס מלמד טכניקות הרפייה מגוונות ומתמקד בשילובם בטיפול. הטכניקות שילמדו יכללו הרפיה נשימתית, שרירית ודימיון מודרך. כמו כן, נתרגל מיינדפולנס בכדי להניח את התשתית ללימוד, שיערך בשנה ב', בטיפול באמצעות טכניקות המיינדפולנס. הקורס כולל תרגולים בכיתה.
 
 
 
הגישה המוטיבציונית ויישומה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי
[מרצה: ד"ר איתי אדרס]
מטרת הקורס ללמד את הגישה המוטיבציונית העוסקת בעבודה מול אמביוולנטיות וגיוס המטופלים לתהליך הטיפולי. הלימוד יכלול הסבר של מעגל השינוי עפ"י פרוצ'סקה ודיקלמנטה וגישתם של מילר ורולניק.
 
טיפול בהפרעות חרדה: פוביות פשוטות, התקפי פאניקה ואגורפוביה.
[מרצה: שני כהן]
הקורס מקנה ידע תאורטי ומעשי בטיפול בפוביות, הפרעת פאניקה ואגורפוביה. תעשה אינטגרציה של הנלמד בתוכנית עד כה לכדי מודל טיפולי בהפרעות אלו. חלק מהלימוד יעשה באופן חווייתי והתנסותי. 
 
 
טיפול בחרדה חברתית
[מרצה: ד"ר צופי מרום/ ד"ר עידן אדרקה]
חרדה חברתית הינה אחת החרדות הנפוצות ביותר בעולם המערבי. מטרת הקורס לעשות אינטגרציה בין הטיפול הקוגניטיבי וההתנהגותי וללמד את ההתערבות הטיפולית בחרדת חברתית. הקורס יכלול הסבר על ההפרעה, תמות קוגניטיביות מרכזיות ותמות התנהגותיות. הקורס יפרט את המודל הטיפולי להפרעה זו.
 
טיפול ב OCD
[מרצה: ד"ר עודד בן ארוש/ ד"ר אילנה פרנק מור/ ד"ר ריצ'רד אורינג]
הקורס יחשוף את התלמידים לגישות המרכזיות והמעודכנות בתחום הטיפול ב OCD. גישות אלו כוללות את מודל החשיפה ומניעת התגובה ההתנהגותית, מודל ההתמכרות, וכן גישות קוגנטיביות. הקורס יכלול סקירה של ההפרעה לפי ה DSM, טקסים התנהגותיים ומנטאליים, תוכן המחשבות, ודפוסי הימנעות. דרך תיאוריה ודרך ניתוח מקרים, התלמידים ילמדו איך להמשיג כל מקרה באופן ייחודי, ואיך לבנות התערבות שתכלול את האסטרטגיות הכי מתאימות להמשגת המקרה.
 
 
טיפול בדכאון
[מרצה: עפרה מירון לכטר]
הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי צמח והחל את פועלו דרך הטיפול בהפרעות דכאון. מטרת הקורס להכשיר את התלמידים בטיפול המשלב אספקטים קוגניטיבים והתנהגותיים בדכאון. הקורס יכלול לימוד של הפן ההתנהגותי, הקוגניטיבי וכן הערכה ותכנון טיפולי.
 
 
הדרכה לימודית ותרגול מיומנויות
[מרצה: אורי הרמן/ שני כהן/ עפרה מירון/ ד"ר איתי אדרס]
מטרת הקורס לאפשר תרגול של החומר הנלמד בתוכנית. התרגול יעשה הן באופן הדרכתי בו יביאו המשתתפים מקרים טיפוליים והן באופן התנסותי אישי דרך תרגול עם חברי הקבוצה.
יישום עקרונות CBT בפסיכותרפיה זוגית- פסיכותרפיה זוגית אינטגרטיבית
 [מרצה: ד"ר נורית פינקל]
הקורס הינו קורס מבוא המתבסס על אינטגרציה בין ידע עדכני בתרפיה זוגית קוגניטיבית התנהגותית לבין רעיונות וממצאים של הגישה המערכתית לטיפול זוגי, התקשרות וויסות רגשי. הגישה הנלמדת מהווה שילוב של רעיונות דינאמיים עם הבנה מערכתית של דינאמיקה זוגית, תהליכים והשפעות בין-דוריות ואנליזה קוגניטיבית התנהגותית של דינאמיקה זוגית.
נעסוק במטרות הטיפול, בשיטות הערכה, בהתערבויות התנהגותיות וקוגניטיביות. כמו כן, נתמקד בסכמות העצמי בקשר, סכמות משפחת המוצא, סכמת זוגיות עכשווית ועוד. הקורס מלווה בתרגילי המחשה חווייתיים.
טיפול בילדים
[מרצה: אריאל יעקובי]
הקורס יעסוק באופן תאורטי וחווייתי בטיפול קוגניטיבי התנהגותי בילדים ונוער. הלימוד יעשה דרך המשגת מקרה ובניית תוכנית טיפולית, הבנת הטיפול ברוח המערכתית – מעגלי השינוי סביב הילד. נפרט את שלבי הטיפול וכיצד נראה מפגש טיפולי.
נערוך הכרות עם התיאוריה הטיפולית בעלת המרכיבים ההמוניסטים תוך התייחסות למערך הצרכים של הילד אותו הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי מוכוון לספק. הבנה כיצד מערך הצרכים משפיע על מערך האמונות והמחשבות ומכאן על התגובות הרגשיות, הפיזיולוגיות והתנהגותיות. בנוסף, נעסוק בהדרכת הורים. בין הטכניקות והכלים להתערבות נלמד: "עדר הבופלו" - מודל מאסלו בהיבט טיפולי יישומי. טכניקת תיקוף ומענה לצורך. מודל אמ"ת מורחב לעבודה עם ילדים – חשיבה בצבעים. טכניקת שינוי הצבע. מודל תקשור"ת קל"ה וניתוח פונקציונאלי של ההתנהגות.
 
מיומנויות בין-אישיות: ניהול כעס, אסרטיביות, דחיינות וניהול זמן
[מרצה: שני כהן]
התמודדות עם כעס ותוקפנות בחיי היום יום היא נחלת כולנו. הקורס נועד ללמד כיצד להקנות מיומנויות ניהול כעסים אפקטיביות יותר ואסטרטגיות ניהול זמן עפ"י הגישה הקוגניטיבית התנהגותית. מדובר באחת התמות הפופולריות ביותר שמטפלים נפגשים עמה בטיפול, הן כנושא עצמאי והן כנגזרת של נושא רחב יותר. הגישה ההתנהגותית קוגניטיבית מציעה למטפלים פרוטוקולים ממוקדים ומוגדרים, מבוססי מחקר, לניהול כעסים. הגישה ההתנהגותית מתמקדת בדפוס הנלמד של התנהגות תגובתית לגירויים פנימיים או חיצוניים והחיזוקים לתגובה. הגישה הקוגניטיבית מתמקדת בהערכה הקוגניטיבית לאותו גירוי כמלבה או מעורר את הכעס. המודל הטיפולי משלב בין שתי הגישות הנ"ל ומתייחס גם למרכיב הפיזיולוגי תחושתי כגוף ידע נוסף, המשפיע ומושפע בתוך המערכת החושבת, המרגישה והמגיבה. התלמידים ילמדו כחלק אינטגרלי מהקורס טכניקות וויסות שונות, ילמדו את המודל באופן תיאורטי ומעשי דרך תרגול והתנסות.
 
תוכנית הלימודים /שנה ב/
 
הכשרה בסכמה תרפיה עפ"י יאנג. קורס מקיף של 48 שעות המוכר להסמכה הרשמית בשיטה. [מרצה: עופר פלד]
סכמה תרפיה הינה גישת טיפול אינטגרטיבית שפותחה לתת מענה למטופלים המתקשים לנהל את יחסיהם הבינאישיים, מוצאים עצמם במעגלים חוזרים של תבניות קשר בלתי מתגמלות ולא אחת תפקודם נפגע בשל דפוסי התנהגות מכשילים. סכמה תרפיה מציעה מגוון עשיר של התערבויות טיפוליות המקדמות שינוי ברמה ההתנהגותית והקוגניטיבית כמו גם ברמת עומק של דיאלוג רגשי מתקן עם דמויות ההתקשרות המופנמות.
בקורס זה נלמד לנוע יחד עם המטופל על הציר שבין קוטב הבעיה הנוכחית לקוטב צרכי הליבה שאינם מקבלים מענה. ציר זה מתקיים בשל התפתחות סכמות, סגנונות התמודדות ומודים שמנהלים את המטופל במצבי הצתה בהם משתחזרים אלמנטים אופייניים לדפוסי ההתקשרות ויחסי האובייקט שלו. מעבר ללמידה התיאורטית יושם בסדנא זו דגש על התנסויות חווייתיות של המשתתפים באסטרטגיות ייחודיות לסכמה תרפיה כגון: קונפרונטציה אמפטית, הורות חלקית מתקנת, עבודה בדמיון על זיכרונות ילדות וביצוע רישום מתקן, מודליניג של מענה תואם לצרכי הליבה, עבודת מודים באמצעות כסאות ועוד.
הקורס יכלול את הנושאים הבאים: צרכים אוניברסלים, 18 סכמות, דפוסי התמודדות בלתי מסתגלים, מודים, פרוטוקול סכמה תרפיה להפרעת אישיות גבולית, פרוטוקול להפרעת אישיות נרציסטית, פרוטוקול להפרעת אישיות המנעותית-תלותית, הדגמות ותרגול.
Acceptance and CommitmentACT-
[מרצה: רן אלמוג]
הקורס יעסוק בגישה טיפולית חדשה אשר צמחה במסגרת עולם ה-CBT. גישה זו מדגישה קבלה של תכנים מנטאליים שונים (מחשבות, זיכרונות ורגשות) לצד התמקדות בפעולה המחויבת לתוואי שמציבים ערכיו של המטופל. ACT  שייכת למה שמכונה  – "הגל השלישי של ה-CBT" (לצד גישות נוספות כגון  DBT, MBCT ו – MBSR)ומציעה מודל עשיר ומורכב ביותר, כמו כן היא נוקטת עמדה טראנס-דיאגנוסטית. בקורס נעסוק הן ב-ACT  כמודל טיפולי והן בבסיס הפילוסופי והתיאורטי של הגישה. לאורך הקורס יועבר חומר תיאורטי אשר ילווה בצפייה בסרטים המדגימים התערבויות טיפוליות שונות ויערכו התנסויות בתרגילים חווייתיים.
 
DBT (dialectical behavioral therapy) 
(מרצה: עדי רבינוביץ')
טיפול דיאלקטי-התנהגותי הוכח כיעיל במיוחד במקרים של קשיי ויסות רגשי וחוסר יציבות רגשית וכן בהתנהגות של פגיעה עצמית. תהליך הטיפול מתמקד בדיאלקטיקה בין התבוננות ברגשות וקבלתם ברוח הפסיכולוגיה הבודהיסטית מחד, לבין שימוש באסטרטגיות שינוי דפוסים בכלים קוגניטיביים התנהגותיים מאידך. זהו טיפול קצר מועד, ממוקד ומוכוון למטרות מעשיות. הקורס נועד להקנות למשתתפים רקע עיוני וקליני שיאפשר להם להשתמש בכלים הייחודיים שמציעה השיטה.  
 
 
טיפולקוגניטיביהתנהגותימשולבבאנשיםהסובלים מהשמנהוקשייםנוספיםבוויסותהאכילה (מרצה: ד"ר ציפי העצני/ ד"ר רות מסר קויצקי)
מטרתהקורסלהציענקודתמבטקוגניטיביתהתנהגותיתאינטגרטיביתלהבנתבעייתההשמנהולטיפולבה. נקודת מבטזותשלבביןעקרונותעבודהשלטיפולקוגניטיביהתנהגותימסורתי,טיפול DBT, טיפול ACT וטיפולשלסכמה תרפיהבאופןשיתרוםלעבודההמעשיתעםאנשיםהסבוליםמהשמנתיתרוקשייםנוספיםבוויסותהאכילה. הקורס מתבססעלראייהטראנס-דיאגנוסטיתשלהפרעותבוויסותהאכילהולכןרלוונטיתלאנשימקצועאשרעובדיםעם אנשיםשסובליםמקשייםמגווניםבוויסותהאכילה.
טיפול בטראומה- PTSD
 [מרצים: ד"ר יעל כספי, אבי לוי, ושי מענית]
מטרת הקורס להקנות ידע תאורטי ומעשי עדכני בטיפול בטראומה. הלימוד יכלול רקע תאורטי על PTSD ויתמקד בטיפול בגישות ה PE (prolonged exposure)  וה CPT  cognitive processing) (therapy . הלימוד כולל לימוד תאורטי, תרגול של הגישות וצפייה בסרטונים. 
 
 
התערבויות קוגניטיביות התנהגותיות מתונות- low intensity CBT interventions[מרצה: ד"ר דני חמיאל]
איזק מרקס כותב כי התחום של  Low Intensity CBT הוא חלק מתהליך של דמוקרטיזציה של הפסיכותרפיה וחלק מתהליך שיביא לכך שכל אדם יוכל לקבל טיפול פסיכולוגי ולא רק מיוחסים. אלן קזדין במאמר חשוב ביותר שיצא לאחרונה מתריע כי על הפסיכותרפיה לעלות על הגל של טיפולים חדשים שיגיעו להמונים הסובלים, ולא, תאבד מהלגיטימציה שלה. הוא מציע טיפולים דרך מתווכים, מורים, אחיות ומורים, טיפולים קצרים בכלל (קוגניטיבים התנהגותיים ואחרים), טיפולים דרך ספרות עזר, אינטרנט, טלפון וכמובן גם טיפולים מניעתיים. בעולם קיימים היום התערבויות רבות שעונות להגדרות אלו של Low Intensity CBT ומטרת סדנא זאת להכיר כמה מהתערבויות אלו.
בסדנא נתייחס לעקרונות המשותפים להתערבויות קצרות בחרדה בכלל ובפוביות ספציפיות, דכאון, אינסומניה, הפרעות פסיכוסומאטיות ועוד. נתייחס להתערבויות שיכולות להתבצע על ידי פסיכותרפיסטים אך גם על ידי מורים, רופאים ומתווכים אחרים שאינם פסיכותרפיסטים. נרחיב בהתייחסות להתערבויות מניעתיות המנצלות את אופיו החינוכי של הCBT- כדי להגיע לאוכלוסיות גדולות של מטופלים פוטנציאלים.
העמקה בסוגיות ובאתגרים שבטיפול ההתנהגותי-קוגניטיבי: טיפול בהפרעות עמידות או "מה עושים כשה CBT  לא עובד.."
[מרצים: ד"ר דני חמיאל ועופרה מירון לכטר]
מטרתו של הקורס היא רכישת היכולת לטפל בהצלחה במטופלים מורכבים ומתאגרים שהעבודה איתם איטית, הפכפכה ואינה בהכרח מתנהלת בהתאם לפרוטוקול טיפולי קבוע. ברמה המעשית, הקורס נועד לעזור לסטודנטים ללמוד כיצד ניתן לטפל גם במי שסובל מבעיות וקווי אישיות מורכבים. מטרת משנה של הקורס היא להציג בפני הסטודנטים אספקטים שונים בתוך השדה הטיפולי הנרחב (גישות טיפוליות השייכות ל-"גל השני" ול-"גל השלישי"). הלמידה תעשה באמצעות דיונים תיאורטיים, הצגות מקרה והצעות להתערבויות טיפוליות שונות. כמו כן, יתאפשר שיח פתוח גם על המחשבות והדחפים של המטפל המתמודד עם תיסכול, אי-וודאות וקושי במהלך הפגישות. הקורס מיועד להניח תשתית איתנה של הבנה תיאורטית ומיומנות מעשית להמשך הדרך, ולספק לסטודנטים תמונה רחבה של המתחולל כיום בשדה הטיפולי. כך, יוכלו להתחיל ולגבש לעצמם זהות מקצועית כמטפלים קוגנטיביים-התנהגותיים לעתיד.
 
לימוד מיומנויות חברתיות
[מרצה: שני כהן]
מיומנויות חברתיות נרכשות בתהליך ממושך המתחיל עם הלידה ונמשך לאורך הילדות, ההתבגרות והבגרות. מאחר וראשית תהליך למידת המיומנויות החברתיות הוא בילדות, רבים מהילדים הסובלים מקשיים חברתיים "יגררו" קשיים אלו גם בהתבגרות והבגרות, ללא טיפול מתאים. בסדנה נלמד כיצד ללמד את המטופלים מיומנויות חברתיות אשר ישפרו את איכות חייהם. קורס זה יעסוק בתיאוריה ובפרקטיקה של תחום המיומנויות החברתיות. התלמידים ילמדו את תחום התקשורת הבין אישית, החברתית והקבוצתית, ברמה הקוגניטיבית, ההתנהגותית, שפת הגוף ואזורים מוחיים המשפיעים (נויירוני מראה). התלמידים ייחשפו לדוגמאות קליניות על קשיים בהתפתחות מיומנויות אלו בילדים ובמבוגרים. התלמידים ילמדו לטפל בקשיים בפיתוח מיומנויות חברתיות ויתרגלו בכיתה דרכים לטיפול באמצעות סימולציות, משחקי תפקידים, משובים הדדיים וניתוחי מקרה.
 
 
הדרכה לימודית ותרגול מיומנויות
[מרצה: אורי הרמן/ שני כהן/ עפרה מירון/ ד"ר איתי אדרס]
מטרת הקורס לאפשר תרגול של החומר הנלמד בתוכנית. התרגול יעשה הן באופן הדרכתי בו יביאו המשתתפים מקרים טיפוליים והן באופן התנסותי אישי דרך תרגול עם חברי הקבוצה.
 
 
CBT אינטגרטיבי- רשימת מורי התוכנית

שם המדריך

כתובת

טלפון

מייל

ד"ר איתי אדרס

שימקין 26, חיפה

052-2817057

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

אורי הרמן

מושב עין ורד

052-2365467

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

עפרה מירון

טבעון

054-4306020

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

שני כהן

עין כרמל

052-5408332

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ד"ר אילנה פרנק-מור

טבעון

052-5504208

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ד"ר צופי מרום

כפר סבא

03-7650639

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ד"ר רות מלקינסון

רחובות

054-8072121

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ד"ר עודד בן ארוש

מודיעין

052-5835891

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זהבה לונטל

הלילך 11, נשר

052-2414107

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ד"ר נורית פינקל

פלמ"ח 23, חיפה

052-8325444

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

אבי לוי

חיפה

050-2062373

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

שי מענית

שכניה

0523990933

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

אריאל יעקובי

מושב קדימה

052-6378449

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

עופר פלד

גבעת ח"ן, רעננה

052-2225113

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

רן אלמוג

תל אביב

054-4449798

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ד"ר דני חמיאל

תל אביב

052-5237333

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ד"ר אסנת בארי גרינשפן

קיסריה

052-2477443

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ד"ר רות מסר קויצקי

רמת השרון

03-5473739

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ד"ר ציפי העצני

ירושלים

052-3833832

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

לירון אליאסוב

חיפה

050-2066143

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

שי שורר

נהלל

052-3745478

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

אמיר שפר

חיפה

054-5742352

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

עדי רבינוביץ'

תמרת

050-5900548

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

* פרטים על כל אחד מהמרצים ניתן למצוא באתר התוכנית: www.cbtadres.co.il
תנאי קבלה
התוכנית מיועדת עבור אנשי טיפול במקצועות הבאים: פסיכולוגים (תואר שני), עובדים סוציאלים, מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכיאטרים, רופאי משפחה, יועצות חינוכיות, מרפאות בעיסוק, קרימינולוגים קלינים, מטפלים משפחתיים ואחיות פסיכיאטריות. במידת האפשר המשתתפים יחולקו לקבוצות לימוד עפ"י המקצוע הטיפולי שלהם ועל סמך הניסיון הקליני והידע הקודם בפסיכותרפיה דינמית.
הרשמה ושכר לימוד
בכדי להרשם יש למלא את טופס ההרשמה המצורף בסוף החוברת (ניתן להוריד מהאתר: www.cbtadres.co.il)). לאחר שליחתו במייל לד"ר איתי אדרס This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. יתואם ראיון אישי.
מועמדים שיתקבלו לתוכנית יתבקשו להעביר את התשלום בהמחאות דחויות על מנת להבטיח את מקומם בקבוצה (קבוצת הלימודים קטנה ולכן מספר המקומות מוגבל) ולחתום על התקנון.
שכר הלימוד עבור שנת לימודים הינו 11,000 ₪ כולל מע"מ, ניתן לחלק עד לשמונה תשלומים. מדיניות ביטולים: ניתן לבטל את הרישום עד ל 1/9 ולקבל חזרה את ההמחאות. ביטול הרשמה לאחר תאריך זה ועד 1/10 יאפשר החזר של 50% מהתשלום בלבד. לאחר 1/10 לא יינתן החזר תשלום.
 
בעלי תפקידים
ד"ר איתי אדרס- מרכז ומנהל התוכנית
אורי הרמן- יו"ר הועדה מקצועית
ד"ר איתי אדרס- ועדה מקצועית
שני כהן- ועדה מקצועית
עפרה מירון לכטר- ועדה מקצועית
טופס הרשמה

שם   מלא:

כתובת:

עיר:

טלפון:

נייד:

שנת   לידה:

ת.ז:

מייל:

תואר   אקדמי:

אוניברסיטה:

שנת   קבלת התואר:

מקצוע   ומספר רשיון:

התמחות   ומספר רשיון:

מקום   עבודה נוכחי:

 

יש צורך לשלוח בדואר/דוא"ל צילום של תעודות אקדמיות, קורות חיים ותמונת פספורט