לוגו הכרה מטעם האיגוד

תכנית תלת-שנתית

ניהול וריכוז אקדמי: פרופ' דניאלה קרמר-מור

ריכוז פרקטיקום: גב' אריאלה תאנה, מ"א

צוות היגוי: פרופ' דניאלה קרמר-מור, פסיכותרפיסטית משלבת גישות.

גב' חנה אני בר, מ"א, מטפלת ומדריכה מוסמכת בטיפול זוגי ומשפחתי.

גב' אריאלה תאנה, מ"א, מומחית לתחום הטיפול בהתמכרויות, פסיכותרפיסטית פסיכואנליטית.

רקע
תכנית ההכשרה מבוססת על הקניית ידע מעמיק ומיומנויות מקיפות בשילוב מגוון עשיר של גישות טיפוליות מובילות ומבוססות ראיות, לטיפול בפרט ובמשפחה. מתוך הבנה שכל מטופל וכל מטפל מביאים איתם למפגש הטיפולי רקע ואישיות ייחודיים, הפסיכותרפיסט היעיל מחויב להיות מצויד בידע פסיכולוגי וטיפולי מקיף ובמיומנויות טיפוליות במגוון שיטות טיפול מילוליות ובלתי מילוליות. התכנית מושתתת על שילוב ייחודי ומותאם למטופל/ים מתוך הזרמים הבאים: הפסיכו-דינמי, היונגיאני, ההומניסטי והאקסיסטנציאלי, לצד הטיפול המערכתי המבוסס על ידע והתנסות בגישות מן הטיפול המשפחתי, הזוגי והקבוצתי. מטרת התכנית היא להכשיר אנשי טיפול שמיטיבים להציע למטופליהם מתווה של תהליך טיפולי משולב-ידע ומיומנויות מגוונות, המותאם אישית לקשיים, למצוקות, לצרכים וליכולות של מטופליהם. סגל ההוראה וההדרכה בתכנית שם לו כמטרה לסייע לכל מתמחה לפתח ולטפח אישיות טיפולית ולהעשיר את "ארגז הכלים" הטיפולי שאתו בוגר התכנית יצא לעבודתו כפסיכותרפיסט. הלימודים בתכנית מתאפיינים בהתייחסות אישית וליווי מקצועי קליני (אישי וקבוצתי) של כל מתמחה על ידי אנשי הסגל והמדריכים הקליניים.

* התכנית מוכרת ע"י האיגוד הישראלי הרב-תחומי לפסיכותרפיה. הקבלה לאיגוד היא בהתאם לקריטריונים ולעקרונות שקובע האיגוד ועל המועמד לבדוק את התאמתו לקריטריונים מול האיגוד. אין בסיום התכנית להבטיח למועמד קבלה אוטומטית לאיגוד.

אוכלוסיית היעד
לתכנית מתקבלים בעלי תואר שני במקצועות: רפואה, עבודה סוציאלית, טיפול באמנות, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, הפרעות בתקשורת, טיפול באמצעות יצירה והבעה, בריאות נפש קהילתית, נוער בסיכון, סיעוד, פסיכולוגיה חינוכית, ארגונית וקוגניטיבית, יעוץ חינוכי, חינוך מיוחד. מספר המקומות מוגבל.
 
תנאי קבלה*
תעודת תואר שני רלוונטי ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בציון ממוצע של 80 לפחות. ניסיון של שנתיים בעבודה בעלת אופי טיפולי או תמיכתי עם אנשים עמידה בראיון קבלה

*מתקבלים שלא סיימו קורסים שנתיים ברמה של השלמות לתואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית (ילדים ומתבגרים), פסיכופתולוגיה ותיאוריות אישיות יידרשו להשלימם לפני או במהלך השנה הראשונה של לימודיהם בתכנית, במוסד מוכר להשכלה גבוהה.

עדיפות תינתן למועמדים שעברו בעבר טיפול נפשי או מתכוונים ללכת לטיפול אישי במהלך לימודיהם.

מבנה התכנית
הלימודים יתקיימו אחת לשבוע, בימי חמישי בין השעות 8:30-15:45. הלימודים כוללים הרצאות תיאורטיות, סדנאות התנסותיות חווייתיות, סמינרים, ימי עיון מרוכזים והדרכה קלינית קבוצתית (2 ש"ש).  
סה"כ 648 שעות לימוד אקדמיות בשלוש שנים.
בקרוב תפתח ההרשמה למחזור נוסף.
 
פרקטיקום בפסיכותרפיה
מתמחים חייבים בפרקטיקום של חצי יום נוסף (בכל שנת לימודים) במרכז טיפולי, תוך קבלת הדרכה קלינית שבועית אישית (בימים ושעות גמישים תוך תיאום עם המרכז הטיפולי בו מתקיים הפרקטיקום). סה"כ 400 שעות טיפול ו-120 שעות הדרכה אישית. על ההדרכה האישית ברוב מקומות הפרקטיקום לא יגבה תשלום נוסף, ובחירתם תיעשה בשיתוף רכזת הפרקטיקום ומתוך התחשבות באזור מגורי מתמחה.
 
עבודות סיום שנה ועבודת גמר
בסיום כל שנה על כל סטודנט להציג מקרה אחד של טיפול מן הפרקטיקום שלו תוך אינטגרציה של התיאוריות הנלמדות. בסיום שנה ג' על הסטודנט להכין "תיאור מקרה" בפוסטר ליום פוסטרים שמהווה אירוע סיום לימודים בתכנית. על הסטודנט לקבל ציון "עובר" על כל אחת מן העבודות שיוגשו למדריך הקליני הקבוצתי, כתנאי לקבלת תעודת סיום התכנית.

סגל המרצים בתכנית

גב' קרן אדוריאן, מ"א     ד"ר רוני אורן יגודה      גב' בתיה אלוני, מ"א           גב' מרים בן עוז, מ"א    גב' חנה בר, מ"א   

גב' יעל זיו שילוני, מ"א   ד"ר שמית קדוש          פרופ' דניאלה קרמר-מור     גב' רסובסקי אינה, מ"א  גב' בילה שגב, מ"א

גב' אריאלה תאנה, מ"א 

תעודה 
תלמיד אשר ישתתף באופן סדיר בלימודים, ימלא אחר כל הדרישות האקדמיות של התכנית ויקבל ציון "עובר" בפרקטיקום בסוף כל שנת לימודים, תוענק לו תעודת גמר ב"פסיכותרפיה משולבת גישות" מטעם היחידה ללימודי המשך, הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות, אוניברסיטת חיפה.

המעבר לשנה ב' מותנה בהערכה חיובית של הסגל והמדריכים הקליניים.

דמי הרשמה
300 ₪
 
שכר לימוד
14,900 ₪ לשנה"ל תשפ"ג
שכר הלימוד בכל התכניות מתעדכן מעת לעת.
 
לפרטים על התכנית:
 This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
להרשמה
טלפון:04-8240457
דואר אלקטרוני: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 לקריאת המאמר: "מי מפחד מפלורליזם? מבט על פסיכותרפיה משולבת גישות", לחצו כאן.