ALP Logo

תכנית הכשרה סמסטריאלית

מנהלת אקדמית ומנחה: גב' קרן רוזנבאום, מ"א

רקע

חשיבה מוזיקלית אינה מה שאנחנו מכירים רק מהעולם של כלי נגינה, תזמורות ומקהלות, אלא כל תנועה, צליל, שקט, וכוונה נכנסים תחת הגדרת המוזיקה המשקפת.

ALP היא גישה, תהליך, יצירה, במה, הלך רוח, ודפוס חשיבה שפותח על-ידי המלחינה והיוצרת קרן רוזנבאום במטרה לחבר אנשים וקהילות ברחבי העולם דרך מוזיקה ומשחקיות. שפת התקשורת מיושמת ברחבי העולם, בבתי-ספר, מחנות פליטים, אקדמיה, ארגונים חברתיים, מוסדות קהילתיים, ועוד. השפה וסט הכלים תורמים לפיתוח היצירתיות, החיבור והאמפתיה בתקשורת בין-אישית ותקשורת עם עצמנו ומטמיעים בנו גמישות מחשבתית, הרחבת היכולת ליצור שינוי בזמן אמת ומהווים מנוף לחיבור מעצים עם ה״אני, אנחנו, הסביבה והעולם״

בתוך כל מפגש נוצר מרחב (הפלייגראונד)  שבתוכו ניתן לחוות ולהעמיק תהליכים בתוך  קבוצה, בדגש על קבוצות בעלות רקע שונה במצבים תקשורתיים מורכבים. הצורך ביצירת מצבים בהם הרצון לעשיה משותפת באופן חיובי מצריך בסיס תקשורתי ותחושת ביטחון (safeness) בעזרת תקשורת המבוססת על הקשבה אקטיבית (תקשורת  רפלקסיבית)  לא וורבלית, חושית וחוויתית ניתן ליצור יחד את הסביבה הבטוחה בתוכה כל אחת ואחד יכולים להביא את עצמם באופן אותנטי, אמפתי כלפי העצמי והאחר עם תשומת לב ליחסים שנרקמים מתוך המצבים השונים.

את הכלים של ה-ALP אנו מקבלים דרך הביצוע של תרגולים מוזיקליים. דרך תרגול תקשורת ומשחקיות מוזיקלית אנחנו לומדים להנהיג ולהוביל, לעבוד בצוות, לפתח יצירתיות, וגם לדעת מתי לשחרר ולהיות חלק, להיות בו זמנית מובלים ומובילים. כל פלייגראונד גדל על פי היכולת של הקהילות השונות לחבר כמה שיותר קהילות אל ליבת המרכז שעמה אנו מתחילים. מכאן התהליך של יצירת - Active listening playground יכולה לצמוח מאדם 1 ועד אינסוף. הכל תלוי בנו וכמה גדול נוכל לדמיין את המגרש שבו נרצה להיפגש ולהזמין חברים חדשים לשתף ולהפוך שותפים אקטיבים ביצירה משותפת. כל מפגש הוא הזמנה ליצירת מרחב פלייגראונד שמכילה את האפשרות לחוויה מקורית פרפורמטיבית, מרשימה, מעצימה וחוויתית מהדהדת ומותירה בכל המשתתפים תחושת שייכות לקהילה בינלאומית שבוחרת ליצור תרבות של חדשנות מתוך אמון - Trust.

קישור לוידאו פלייגראונד שנעשה במרוקו - ALP MOROCCO 

קישור לוידאו פלייגראונד שנעשה בהלסינקי - CAFETERIA OPERAGAME

מטרת התכנית

להכשיר מטפלים בגישת ה-ALP 

אוכלוסיית יעד

עובדים סוציאליים, מטפלים באמנות, פסיכולוגים, פסיכיאטרים, ואנשי חינוך בעלי תואר ראשון (לפחות). 
מספר המקומות מוגבל. 
מועמדים מתאימים יעברו ראיון אישי.
אין צורך בידע מוזיקלי.

מבנה התכנית

יתקיימו 13 מפגשים בסמסטר א' בשנה"ל תשפ"ד, בימי א בין השעות 8:30-14:00. סה"כ 78 שעות לימוד אקדמיות.

דרישות התכנית

  • השתתפות פעילה לפחות ב- 80% מהמפגשים.
  • התנסות מעשית בגישה ועל פי ההנחיות.
  • מילוי משובים באופן שוטף.
  • הובלת פלייגראונד במשותף באירוע הסיום.

תעודה

תלמיד אשר ישתתף באופן סדיר בקורס וימלא אחר כל הדרישות האקדמיות של התכנית, תוענק תעודת גמר מטעם היחידה ללימודי המשך, הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות, אוניברסיטת חיפה.  

דמי הרשמה

100 ש"ח 

שכר לימוד

3,600 ש"ח  

לפרטים והרשמה

היחידה ללימודי המשך, הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות אוניברסיטת חיפה.

מגדל אשכול, קומה 7 חדר 701, ימים א' – ה', בין השעות 8:00-14:00.

טלפון: 04-8240457 דואר אלקטרוני: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

קרן רוזנבאום

מחנכת, מלחינה, מנצחת, פרפורמרית בעלת שם עולמי למעלה מ-30 שנים. מנחה סדנאות תקשורת בינאישית ומתמחה בדינמיקה קבוצתית, ליווי ותמיכה בהקמת מוסדות חינוך ייחודיים ובניית מהלכים פדגוגים ליצירת תרבות של חדשנות בארץ ובעולם. יוצרת את גישת Active Listening Playground. יצירתה מתקיימת בין מוזיקה, אמנות חזותית, פרפורמנס ארט, תנועה, מחקר של הקשבה, טכנולוגיה ופילוסופיה. יצירותיה מבוצעות בטווח עצום החל ממוזיקאים ועד מטה הניהול  של חברות גדולות. את לימודי קומפוזיציה וניצוח, חינוך ומוזיקה אלקטרונית סיימה באקדמיה המלכותית בהאג ואת לימודי המאסטר השלימה בברוקלין  קולג׳ בניו יורק. טכניקת הניצוח וצורת התיווי המקורית המתוארת כפורצת דרך בספרה של תרזה סאוור Notations21 2009.

הקימה את אנסמבל רפלקס למוסיקה ויצירה בינתחומית חברתית, יוזמת אוצרת ומפיקה של פסטיבלים, ניהלה קהילה אומנותית שזכתה להכרה בינלאומית - רפלקס.

עבודתה של רוזנבאום עם קהילות שונות בעולם בין השאר, קהילות במצוקה, מחנות פליטים, מוסדות חינוך, אוניברסיטאות, תזמורות, אקדמיות, מוזיאונים וארגוני NGO, הובילו להקמת ארגון חובק עולם בשם:  Composing Community Global Org.

לאתר ALP-Active Listening Playground: לחצו כאן