אבנים מונחות אחת על גבי השנייה

הכשרות ייחודיות לבוגרי הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות

ידיים צעירות אוחזות ידיים של קשיש

כלים בהתערבויות טיפוליות בקרב אנשים זקנים

אנשים בגילאים מבוגרים מתמודדים עם שינויים רבים כגון עם שינוי סגנון חיים עקב פרישה מעבודה, שינויים גופניים ולעתים קוגניטיביים ורגשיים. על המטפלות והמטפלים באנשים אלה להכיר לעומק את ההשלכות הפסיכולוגיות המאפיינות אוכלוסייה זו ולהיעזר בכלים טיפוליים שיכולים לתת מענה אופטימלי להתמודדות מוצלחת בסוגיות אלה. כלים של פסיכותרפיה, של לוגותרפיה, של הגישה הנרטיבית, של מיינדפולנס ושל הפסיכולוגיה החיובית עם אנשים זקנים יכולים לחזק תהליכים טיפוליים ולתת מענה למטפלות ומטפלים מעולמות טיפול שונים המבקשים לשלב תפיסות אלה בהתערבויות בקרב אנשים זקנים.
מטרת התכנית הינה הקניית כלים להתערבויות טיפוליות בהתמודדות עם אתגרי הגיל הלקוחים מגישות הפסיכותרפיה, הלוגותרפיה וגישות נוספות. הלימודים התיאורטיים ישולבו עם שיעורים פרקטיים בהם דנים במקרים שיוצגו בכיתה.
לפרטים נוספים

יצירת מאפה עוגיות בתבניות

הבישול ככלי טיפולי

טיפול בבישול היא שיטה טיפולית שנשענת על העקרונות של טיפול בהבעה ויצירה ועושה שימוש בתהליכים של בישול, אפיה וכל עיבוד אחר של חומרי גלם ומזון לכדי תוצר סופי.
באמצעות תהליך הבישול מתאפשר לאדם שמבשל להביא לידי ביטוי חלקים מעולמו הפנימי באופן יצירתי וסימבולי שעוקף מחסומים שפתיים או הגנות של המטופל ובכך מסייע להגיע לחלקים הלא מודעים והכוחות המפעילים אותו. התבוננות על תהליך הבישול ועל התוצר הסופי, התייחסות לבחירותיו של המטופל ומתן פרשנות לבחירות אלו, מהווים ציר מרכזי בתהליך.
בשנים האחרונות אנשי טיפול מדיסציפלינות שונות משלבים בישול בעבודתם באופן אינטואיטיבי בהתבסס על הזמינות של פעילות הבישול, הפופולאריות שלה והרלוונטיות שלה למגוון אוכלוסיות. בהתאמה לכך, מטרתו המרכזית של הקורס היא להוות מסגרת מארגנת לשימוש בבישול ככלי בעבודה טיפולית. 
לפרטים נוספים

 

ילדים בכיתה

תקשורת ומשחקיות עם ילדים ונוער – פיתוח מיומנויות תקשורת חברתית וקבוצתית בגישת ALP

תקשורת רפלקסיבית בשיטת ALP – Active Listening Playground, הינה שפה, הלך רוח ודפוס חשיבה שפותח על ידי היוצרת קרן רוזנבאום, במטרה לחבר אנשים וקהילות ברחבי העולם דרך מוזיקה ומשחקיות. השפה והכלים המקוריים שבעזרתם ניתן להטמיע אותה בכל מצב תורמים לפיתוח היצירתיות, החיבור והאמפתיה בתקשורת בין-אישית וחברתית. השיטה מיושמת ברחבי העולם בבתי ספר, מחנות פליטים, אקדמיה, ארגונים חברתיים בינלאומיים ומרכזי תרבות. הטמעת התקשורת הרפלקסיבית דרך תודעה מוזיקלית תורמת לפיתוח היצירתיות, החיבור והאמפתיה בתקשורת בין-אישית ותקשורת עם עצמנו ומטמיעה בנו גמישות מחשבתית והרחבת היכולת ליצור שינוי בזמן אמת. חשיבה מוזיקלית אינה מה שאנחנו מכירים רק מהעולם של כלי נגינה, תזמורות ומקהלות, אלא כל תנועה, צליל, שקט, וכוונה נכנסים תחת הגדרת המוזיקה המשקפת. 
לפרטים נוספים

אילוסטרציה של עצים הגדלים מערימות של מטבעות כסף

גרונטולוגיה פיננסית

המאה ה-21 תהיה שונה מכל אלה שקדמו לה! שונה לא בזכות הטכנולוגיה שתמשיך להתפתח בקצב הולך וגובר, וגם לא בגלל שהמין האנושי יצליח  (אולי) ליישב כוכב לכת אחר ובוודאי לא בגלל שההגמוניה העולמית תעבור (אולי) מארה"ב כנציגת התרבות המערבית לסין כנציגת תרבות המזרח. המאה ה-21 תהיה שונה בגלל שבפעם הראשונה בתולדות המין האנושי יחיו יותר זקנים מאשר צעירים וזה משנה את כל היסודות הכלכליים, חברתיים, תרבותיים של מדינות העולם!
כיצד יראה עולם בו יש מעט ילדים בני 5 והרבה זקנים בני 100+? כיצד תתנהלנה מדינות בהן יש מעט עובדים והרבה פנסיונרים? כיצד יוכל כל אחד מאתנו לממן תקופת חיים בפנסיה שתהיה ארוכה מהתקופה בה נעבוד וזאת כאשר ברקע לדברים, הקצבאות שנקבל מקרנות הפנסיה נשחקות וקטנות במהירות?לפרטים נוספים

איור אילוסטרציה של ידי רופא מחזיקות ריאות

שיקום ריאות מתקדם

קורס זה יציע ידע עדכני- State of the art בפיזיולוגיה בסיסית של מערכת הנשימה וכיצד פיזיולוגיה זו נפגעת בזמן מחלה. בשלב שני יוצג ידע תוך הסתמכות על Guidelines  עדכניים, על שיקום ריאות מנקודת מבט של קלינאים, פיזיותרפיסטים וחוקרים.

מבנה הקורס יכלול הרצאות פרונטליות המיועדות לאתגר דיונים קליניים בין המשתתפים למרצים ובינם לבין עצמם; ניתוח תיאורי מקרה וסדנאות מעשיות.
לפרטים נוספים

תמונת עץ באפקט סיבוב

שיקום וסטיבולרי

שיקום וסטיבולרי הינו תחום ייחודי בפיזיותרפיה המטפל במגוון של בעיות כגון סחרחורת, ורטיגו, תחושת שיוט, חוסר יציבות במיקוד המבט וחוסר שיווי משקל. בעיות אלו לרב נגרמות מנזק לאיבר שיווי המשקל הווסטיבולרי או מאופן עיבוד המידע במערכת העצבים המרכזית. בקורס זה נלמד את המנגנון הווסטיבולרי, את הפתופיזיולוגיות העיקריות אשר מהוות מקור לסימפטומים של המטופל ונתרגל את טכניקות הטיפול בחולה מסוחרר.
לפרטים נוספים