תחילת דף אינטרנט, לחץ אנטר כדי לעבור לאזור תוכן מרכזי
תפריט ראשי של האתר

תכנית

בית הספר לפסיכותרפיה פועל מעל עשרים שנה באוניברסיטת חיפה. לאורך השנים העמיד מאות מטפלים בגישה דינמית פסיכואנליטית, מאות בוגרי התכנית ממשיכים במסע הלמידה וההכשרה שלהם גם אחרי תום התכנית, כשהם מצוידים בהכרות עם התיאוריות הפסיכואנליטיות, צורת הקשב והחשיבה הפסיכואנליטית והתהליך האישי שעברו לאורך שנות הלימוד.

תכנית ההכשרה מאפשרת למטפלים שכבר עובדים בתחום הטיפול הדינמי להכיר לעומק את יסודות החשיבה הדינמית הפסיכואנליטית, להעמיק את ההכרות עם הקורפוס התיאורטי תוך התמקדות בעבודה הקלינית. תכנית ההכשרה משלבת  למידה תיאורטית בתחום הפסיכותרפיה הפסיכואנליטית לצד העמקה קלינית והתפתחות אישית. במהלך הלימודים נחשפים התלמידים למגוון תיאורטיקנים בתחום, החל מהנחת היסודות בחשיבה של פרויד ודרך התפתחויות לאורך השנים, קליין ויניוקט, ביון ותיאורטיקנים מהגישות ההתייחסויות. הלמידה והמפגש עם התכנים התיאורטיים מזמין את התלמידים לפתח חשיבה עצמאית אשר מתכתבת כל העת עם התיאורטיקנים אשר הניחו את אבני היסוד של החשיבה והעבודה הדינמית.

לצד המפגש עם המשגות תיאורטיות מושם דגש רב על ההתפתחות הקלינית של התלמיד, ההדרכה הקבוצתית לצד זו האישית מאפשרות היכרות עם העולם הפנימי והדינאמיקה של המטופל כמו גם מייצרות מרחב בטוח בו יוכל התלמיד לבחון את עולמו הוא ואת הדינמיקה המורכבת המתפתחת מתוך המפגש הבינאישי.

הלימודים מתקיימים אחת לשבוע בימי א', בין השעות 14:00 - 20:00 .

בתכנית משולבות הרצאות אורח שמתקיימות בימי הלימודים וכן סמינרים מרוכזים בין הסמסטרים, או בסוף שנת הלימודים.

תכנית הלימודים בכל שנה כוללת :

הרצאות תיאורטיות 112 ש"א - 4 שעות שבועיות

סמינר קליני 56 ש"א – 2 שעות שבועיות

הדרכה אישית 32 ש"א - 1 שעה בשבוע

סמינר מרוכז בין הסמסטרים או בסוף שנת הלימודים

ייעוץ

לרשות המועמדים והתלמידים עומדת האפשרות להתייעץ עם יועצי התלמידים בכל תחום הקשור ללמידה, החל משלב ההרשמה ועד לסיום הלימודים בתכנית.

הרצאות וימי עיון

בכל שנה מארחת התכנית מרצים אורחים מתחומי הפסיכותרפיה, הפסיכואנליזה ומתחומים משיקים, במטרה להביא זוויות ראיה נוספות על הנלמד בתכנית.

בית הספר לפסיכותרפיה מוכר על ידי האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה. הקבלה לאיגוד הישראלי לפסיכותרפיה היא בהתאם לקריטריונים ולעקרונות שקובע האיגוד ועל המועמד לבדוק את התאמתו לקריטריונים אל מול האיגוד. אין בסיום התוכנית כדי להבטיח למועמד קבלה אוטומטית לאיגוד.